Uroczystość Poświęcenia kościoła pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu-Osiedle

0

Dwa dni potrwają uroczystości związane z poświęceniem kościoła parafialnego w Skarbimierzu-Osiedle. Zaplanowano je na sobotę i niedzielę (19-20.09.2020). Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w uroczystości.


Dwudniowe duchowe świętowanie rozpocznie się w sobotę (19.09.2020) o godzinie 17:00 na rondzie w Skarbimierzu-Osiedle. Na początek zaplanowano wspólne przeniesienie I stacji Drogi Krzyżowej do kościoła w Skarbimierzu-Osiedle. Następnie, o godz. 17:30 w świątyni odprawiona zostanie msza święta z udziałem Orkiestry Dętej z Domaniowa. Po mszy, nastąpi wspólne przeniesienie I stacji w miejsce docelowe Drogi Krzyżowej. 

Drugiego dnia, tj. w niedzielę (20.09.2020) o godzinie 12:00 odbędzie się uroczysta msza święta z poświęceniem kościoła pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Mszy przewodniczyć będzie Metropolita Wrocławski ks. Arcybiskup Józef Kupny. Swoim śpiewem i grą uświetni ją także Chór „Cantate Domino” i Orkiestra Dęta z Domaniowa, która po zakończeniu mszy zagra swój koncert na placu przy kościele. 

Do udziału w uroczystościach zapraszają: Ks. Stanisław Grzechynka – proboszcz parafii pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu-Osiedle, Przewodniczący i Rada Osiedla Skarbimierz oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu.