Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w Żłobiźnie

0

Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu zaprasza do swojej filii w Żłobiźnie (przy ul. Jaśminowej 1) na spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, które zaplanowano na środę (14.10.2020) o godzinie 17:30. Wydarzenie odbędzie się w ramach akcji „Zaczytane Opolskie” Wojewódzkiej Biblioteki Publiczna im. E. Smołki w Opolu.

„Zaczytane Opolskie” — cykl spotkań promujących czytelnictwo, zainicjowany i finansowany przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowany przy udziale Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu i bibliotek całego regionu, który trwa od września do listopada.
Bohaterami wydarzeń są autorzy specjalizujący się w różnych gatunkach literackich, piszący dla dorosłych i dzieci, laureaci prestiżowych nagród, a także znane i lubiane osoby ze świata kultury, nauki i sportu. W sumie w tegorocznym programie zaplanowano 25 spotkań z 15 pisarzami w 23 miejscowościach całej Opolszczyzny.

„Zaczytane Opolskie” ma na celu popularyzację polskiej literatury i czytelnictwa we wszystkich powiatach województwa opolskiego, także w mniejszych ośrodkach i działających tam bibliotekach, na co dzień pozbawionych dostępu do ciekawych wydarzeń kulturalnych.
Jedno ze spotkań w ramach cyklu, odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu – w Filii w Żłobiźnie przy ul. Jaśminowa 1. Spotkanie odbędzie się w środę 14. października 2020 r., o godz. 17.30. GBP gościć będzie Alka Rogozińskiego.
Alek Rogoziński (właśc. Aleksander Rogoziński) to polski dziennikarz, redaktor i pisarz, twórca komedii kryminalnych i powieści obyczajowych. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej. Potem pracował jako prezenter oraz DJ w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Zadebiutował w marcu 2015 r. książką „Ukochany z piekła rodem”. Premiera najnowszej książki „Babka z zakalcem” odbyła się 12 sierpnia 2020 r. W swoim dorobku ma m.in. powieści: „Teściowie muszą zniknąć” (maj 2020), „Miłość Ci nie wybaczy” (luty 2020), „Dom tajemnic” (2019), „Raz, dwa, trzy giniesz ty” (2019) i wiele innych.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w spotkaniu. Harmonogram wszystkich wydarzeń, które odbędą się w ramach akcji „Zaczytane Opolskie” na terenie naszego województwa, znaleźć można na stronie internetowej www.wbp.opole.pl.