Strażacy ochotnicy ze Zwanowic odebrali nowy wóz bojowy. To nagroda za frekwencję wyborczą

0

Jednostkę OSP w Zwanowicach zasilił średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Fabrycznie nowy pojazd jest nagrodą za wysoką frekwencję podczas II tury wyborów prezydenckich. Konkurs pn. „Bitwa o wozy” był inicjatywą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.


– Dzisiaj powitaliśmy fabrycznie nowy samochód. Jest to pojazd, który wygraliśmy w „Bitwie o wozy” za frekwencję w wyborach prezydenckich. W I turze brakowało nam do gminy Praszka, ale w II turze była bardzo duża mobilizacja, wiedzieliśmy, że mamy szansę, więc wszystkie ręce na pokład i udało się. Tak naprawdę dzięki mieszkańcom naszej gminy, bo frekwencja była bardzo wysoka – mówi Bartosz Łukasik, wiceprezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

– Ten dzień na pewno zapisze się w kartach historii naszej jednostki. Od początku jej istnienia jest to pierwszy fabrycznie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Zastąpi nam wysłużonego stara 244. Auto jest wyposażone w podstawowy sprzęt, ale w przyszłym roku będziemy się starać, aby kompletnie go doposażyć – dodaje Łukasz Kopij, prezes OSP Zwanowice.

Przypomnijmy, że wybory prezydenckie odbyły się na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. W gminie Skarbimierz było wówczas 6126 osób uprawnionych do głosowania, z czego komisja wydała 4229 ważnych kart do głosowania. Ostatecznie frekwencja na poziomie 69,03% sprawiła, że gmina Skarbimierz otrzymała promesę na zakup nowego auta dla wybranej jednostki OSP. Konkurs MSWiA dotyczył tylko gmin do 20 tys. mieszkańców.