Duo Concertino – piękny koncert w Skarbimierzu

0

29 września 2014r. w kościele w Skarbimierzu – Osiedle odbył się piękny koncert zespołu Duo Concertino z Ukrainy. Wirtuoz akordeonu Myron Czerepanyn i wybitna skrzypaczka Anzhela Prykhodko zaprezentowali zgromadzonej publiczności podróż w świecie różnych stylów muzyki. Począwszy od muzyki klasycznej, poprzez muzykę ludową aż po klasyczne tanga i największe standardy światowe. Muzyka w kościelnych murach brzmiała zachwycająco pięknie a zgromadzeni pożegnali artystów owacją na stojąco.


 

Dzięki otwartości ks. dziekana Stanisława Grzechynki i ks. prałata Zbigniewa Bąkowskiego oraz współpracy parafii z Urzędem Gminy i Gminną Biblioteką publiczną koncerty muzyczne wpisały się już na stałe w życie kościoła w Skarbimierzu. Oprócz artystów zawodowych publiczność ma możliwość też uczestniczyć w koncertach działającego przy parafii chóru Cantate Domino oraz innych wykonawców.

Na kolejny koncert do kościoła w Skarbimierzu zapraszamy w dniu 17 października 2014r. o godz. 18.30. Do Skarbimierza trafi wówczas po raz pierwszy Europa Cosociata Festiwal z koncertami muzyki dawnej. Artyści na dawnych instrumentach wprowadzą wówczas nas w świat utworów Vivaldiego, Zelenki i innych dawnych mistrzów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich państwa.

 

                                                                                                                                                     Andrzej Sowa

[images cols=”five” lightbox=”true”]
[image link=”22173″ image=”22173″]
[image link=”22174″ image=”22174″]
[image link=”22175″ image=”22175″]
[image link=”22176″ image=”22176″]
[/images]