Koncert muzyki dawnej w Skarbimierzu

0

17 października 2014r., po raz pierwszy do Skarbimierza trafił Europa Consociata Festiwal. W specjalnym koncercie „Wirtuozi na dworze Króla Polski” zaprezentowali się znakomici muzycy grający utwory mistrzów baroku. Zabrzmiały dzieła Johanna Davida Heinichena, Antonio Vivaldiego, Georga Philippa Telemanna oraz Jana Dismasa Zelenki.


 

Marek Niewiedział grający na oboju barokowym wprowadzał publiczność w świat muzyki barokowej barwnymi opowieściami zaś on sam jak i pozostali muzycy Adnieszka Wesołowska – klawesyn, Tomasz Wesołowski – fagot barokowy oraz Lilia Slawny z Izraela – skrzypce barokowe dawali popis swojej wirtuozerii.  Uczestnicy koncertu w kościele pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu oddali się na czas koncertu zadumie i obcowaniu ze sztuką przez najwyższe S.

Na zakończenie koncertu artystów pożegnano brawami na stojąco a Ks. dziekan Grzechynka proboszcz parafii, dziękując skromnymi wiązankami kwiatów za piękny koncert, wielki talent wykonawców oraz rozwój duchowy nas, mogących uczestniczyć w koncertach
organizowanych w tej szczególnej sali koncertowej jaką jest kościół w Skarbimierzu.Koncert był finasowany ze środków Urzędu Gminy Skarbimierz.

Andrzej Sowa

[images cols=”five” lightbox=”true”]
[image link=”22528″ image=”22528″]
[image link=”22529″ image=”22529″]
[image link=”22530″ image=”22530″]
[image link=”22531″ image=”22531″]
[/images]