Serdeczne życzenia dla Pań w Gminie Skarbimierz

0

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna, sołtysi i Rady Sołeckie naszych wiosek oraz Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu przygotowali okoliczne spotkania prawie we wszystkich miejscowościach gminy. Spotkaniom tym towarzyszyły zróżnicowane w formie programy artystyczne i, co najważniejsze, duża frekwencja.


 

Wszystko rozpoczęło się już w piątek, 6. marca w Pawłowie, gdzie kilkadziesiąt pań bawiło się wraz z kabaretem „ Nie do zdarcia” z Grodkowa.  Także w piątek, w hali sportowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Żłobiźnie, blisko stu mieszkańców tej miejscowości uczestniczyło w pięknym koncercie folklorystycznym młodych artystów z Tarnopola na Ukrainie.  Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji koncertu należą się stowarzyszeniu „Wilijki” ze Żłobizny.

W sobotę, 7. marca kolejne kilkadziesiąt pań bawiło się na spotkaniu w Zwanowicach i w Małujowicach. W obu tych miejscowościach, na wesoło, wystąpił wcześniej wymieniony kabaret „Nie do zdarcia”.

Główną imprezą tego dnia było spotkanie pań w Domu Ludowym w Lipkach. W części artystycznej wystąpił ze specjalnym programem miejscowy zespół „Nie ma lipy”. Program panie przyjęły jak zwykle entuzjastycznie, zwłaszcza, że piosenkom towarzyszyły elementy kabaretowe. Zespół pod kierunkiem p. Roberta Dusia zawsze zaskakuje publiczność a że śpiewają swoim sąsiadom, rodzinie i przyjaciołom, koncertując oddają,  oprócz talentu, całe swoje serce. Na spotkanie w Lipkach Wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit oraz miejscowy sołtys Zdzisław Uryga zaprosili, oprócz pań z Lipek, także najbardziej aktywnie panie działające w istniejących na terenie gminy stowarzyszeniach. Kilkadziesiąt z nich (ze Stowarzyszenia „Wilijki” – Żłobizna, ze Stowarzyszenia „Kamień”- Brzezina, ze Stowarzyszenia „Lipowa Osada” z Lipek oraz panie sołtys wyróżniono okolicznościowymi podziękowaniami za szczególne zaangażowanie  w działalności na rzecz integracji społeczności w rodzimych wioskach i w całej gminie. Miłe spotkanie zakończyło się w późnych godzinach wieczornych.

W niedzielę, 8 marca zorganizowano kolejne spotkania dla pań. W Pępicach i w Kopaniu mieszkanki wysłuchały koncertu polskich piosenek w wykonaniu pani Moniki Meller, mieszkanki Skarbimierza- Osiedle. W Kruszynie zespół taneczny „Loża” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, wraz paniami instruktorkami Aleksandrą Ofmańską-Kowalczyk i Magdaleną Zamoroką w roli wokalistek  zaprezentowali kilkudziesięciu paniom fragmenty spektaklu muzycznego „Krok od sławy”. W Łukowicach Brzeskich piękny program okolicznościowy zaprezentowały dzieci z filii szkoły podstawowej w Łukowicach Brzeskich. Program oklaskiwało ok. 100 przybyłych na spotkanie pań. Również tego dnia spotkania okolicznościowe pod hasłem „Babskie pogaduchy” zorganizowali Rady Sołeckie w Zielęcicach i Prędocinie.

Cykl imprez z okazji Święta Kobiet zakończyło 9. marca spotkanie pań w hali sportowej gimnazjum w Skarbimierzu – Osiedle, w którym uczestniczyło ok. 300 osób. Specjalny program artystyczny zaprezentowały dzieci z Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu. Było dużo wzruszeń, radości i pięknie wyśpiewane i wytańczone przez dzieci życzenia.  Wszystkim paniom z Gminy Skarbimierz życzymy aktywności, codziennego uśmiechu i spełnienia najskrytszych marzeń.

                        Andrzej Sowa