MAJÓWKA W LIPKACH Z ZESPOŁEM „NIE MA LIPY”

0

Sołtys Zdzisław Uryga wraz z Radą Sołecką Lipek i członkami miejscowego zespołu „ Nie ma lipy” oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Skarbimierzu zaprosili w dniu 1 maja 2015r. mieszkańców wioski i okolic na majówkę. Ze względu na niepewną pogodę imprezę przygotowano w hali sportowej w Lipkach. Rozłożono przygotowano przez zespół  dużą scenę ze światłami  i profesjonalnym nagłośnieniem.


 

Najpierw były zabawy i konkursy dla dzieci z pięknymi nagrodami, potem koncerty wokalne zespołu Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu „Panika” z Lipek, oraz wokalistek p. Magdaleny Zamoroki instruktora GBP i p. Pauliny Huptyś.

Ok. 20.00 rozpoczął się koncert zespołu „Nie ma lipy”, który jak zwykle cieszył się olbrzymim zainteresowaniem uczestników majówki. Zawsze podkreślamy fenomen tego projektu. To członkowie zespołu mają przyjemność przygotować koncert dla swoich najbliższych, dla sąsiadów, dla mieszkańców wioski a widownia odwzajemnia się zespołowi niezwykle ciepłym przyjęciem, czasem wręcz entuzjazmem. Jak podkreślają członkowie zespołu projekt jest otwarty zapraszają do współpracy każdego komu w duszy gra muzyka . Próby zespołu we wtorki i piątki wieczorem w Domu Ludowym w Lipkach.

Pierwsze utwory zespół zaprezentował w poszerzonym składzie o miejscowe dzieci, które przygotowuje do występów p. Magda Zamoroka – instruktor biblioteki.  Wszystkim się podobało, wszyscy oklaskami dziękowali z piękny występ. Każde kolejne wyjście zespołu niosło za sobą różnorodne niespodzianki,  muzycy przebierali się, naśladując różne gwiazdy. Było sympatycznie i wesoło. Wszyscy uczestnicy majówki dobrze się bawili do późnej nocy.

Zespół „ Nie ma lipy” wystąpił na majówce w składzie: Aleksandra Uryga, Magdalena Zamoroka, Robert Duś, Miłosz Świerk, Piotr Stachyra, Wojciech Uryga oraz dzieci Aniela Uryga, Ola Spławińska, Bianka Stachyra i Natalia Martyn. Jednocześnie trwają już przygotowania do tegorocznego „Święta Lipy”, które odbędzie się w dniu 4 lipca 2015r. Już serdecznie zapraszamy.

  Andrzej Sowa