Odpustowa msza święta w Skarbimierzu – Osiedle

0

8 maja 2016r. parafia w Skarbimierzu – Osiedle świętowała dzień swego patrona św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Szczególny też charakter miała w tym dniu msza święta, bowiem parafię odwiedził i przewodniczył liturgii Ks. Arcybiskup Marian Gołębiewski.


Ks. Arcybiskup przypomniał jak ważną dla Polaków i mieszkańców wielu narodów postacią był i pozostaje do dziś biskup krakowski, męczennik św. Stanisław. Mówił też pięknie o wniebowstąpieniu, które było dla wiernych choć było odejściem do Domu Ojca, to jednak pozostał pośród nas na zawsze w sakramentach świętych.

Jak zwykle na św. Stanisława odbyła się procesja wokół kościoła a na zakończenie mszy były nieformalne życzenia imieninowe dla ks. dziekana Stanisława Grzechynki, proboszcza parafii w Skarbimierzu – Osiedle. Życzenia składał i ks. arcybiskup i uczestniczący w liturgii księża a także wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit, Przewodniczący Rady Osiedla Skarbimierz- Dariusz Kozłowski, sołtys wsi Skarbimierz Mariusz Woźniak oraz wielu wiernych.

Piękne pieśni w czasie mszy wykonywał miejscowy chór Cantate Domino, który pod kierunkiem Magdaleny Jadczyk śpiewa już blisko 20 lat. We mszy świętej oprócz mieszkańców parafii Skarbimierz uczestniczyło wielu wiernych z innych miejscowości.

Andrzej Sowa