Dzień Strażaka w Łukowicach Brzeskich

0

W ubiegłą sobotę (3 maja) w Łukowicach Brzeskich odbył się tradycyjny festyn z okazji Dnia Strażaka. 

Mimo chłodnej aury, w strażackiej imprezie uczestniczyło około 250 osób. Wielką atrakcję stanowił podczas imprezy specjalistyczny samochód pożarniczy z drabiną, który przyjechał do Łukowic z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu – każdy mógł dzięki niemu, pod czujnym okiem fachowców, udać się w podróż ku niebu. Swój pojazd prezentowali również druhowie ochotnicy z Łukowic Brzeskich. Dodatkowymi atrakcjami podczas Dni Strażaka były dmuchane zamki, szereg konkursów dla dzieci i dorosłych, gorąca grochówka oraz występy artystyczne.
Rozpoczynający festyn Kazimierz Zakowicz – sołtys Łukowic i jednocześnie komendant tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej – przypomniał historię łukowickich strażaków. Następnie dzieci z miejscowej szkoły podstawowej zaprezentowały okolicznościowy koncert, w którym nie zabrakło elementów edukacyjnych.
Na tegorocznym Dniu Strażaka pojawili się też goście specjalni – dzieci z zespołu „Perła” z parafii polskiej na Ukrainie (w miejscowości Dolina). Zaprezentowały one wspaniały program patriotyczny, zatytułowany „Kocham Cię Polsko”. Piękne ludowe stroje i tańce (zarówno polskie, jak i ukraińskie) bardzo podobały się publiczności.
Po koncercie młodzi artyści otrzymali z rąk sołtysa i strażaków okolicznościowe pamiątki. Wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit podkreślił zaś potrzebę organizowania patriotycznych uroczystości i zwrócił uwagę na konieczność wspierania polskich dzieci mieszkających za naszą wschodnią granicą.
Festyn z okazji Dnia Strażaka zakończyła zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki granej przez zespół Evita.