Kocham Cię Mamo i Tato… – o uroczystych obchodach Dnia Matki i Taty w przedszkolu w Brzezinie

0

„Bo rodzina, to rodzice i rodzeństwo. To są krewni, których łączy pokrewieństwo. Bo w rodzinie wszyscy bardzo się kochamy. I gdy trzeba, jedni drugim pomagamy”

Dzień Matki obchodzimy corocznie 26 maja, w okresie rozkwitania pierwszych kwiatów, zapewne dlatego, by je można było ofiarować tej najważniejszej osobie w życiu każdego człowieka- Matce, w podzięce za to, że dała nam skarb największy – życie i miłość. Niezwykle ważną rolę obok Mamy odgrywa również Tato. To on spełnia w życiu dziecka swego rodzaju rolę „mistrza”, który z jednej strony kształtuje osobowość dziecka, uwrażliwia jego sumienie, uczy uczciwości, odwagi, odpowiedzialności, sprawiedliwego traktowania ludzi, a z drugiej strony – uczy sztuki życia w świecie. I choć Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca to wychowankowie PP w Brzezinie postanowili połączyć te dwa najważniejsze dni w jedno wspólne święto – Dzień Mamy i Taty i obchodzić je 26 maja. Przedszkolaki z Brzeziny pod czujnym okiem p. Małgorzaty Chromik zorganizowały w tym dniu przepiękną akademię, na którą zaprosiły swoich Rodziców. Dla tak ważnych gości przygotowano szereg niespodzianek. Najpierw wszystkich zebranych na sali przywitała bardzo ciepło wychowawca grupy- pani Małgosia. Następnie dzieci zaśpiewały przepiękną piosenkę o rodzinie i jej roli. Potem przedstawiono humorystyczna scenkę o niezwykłej i bardzo oryginalnej mamie-poetce, która codziennie przygotowuje dla swojej rodziny niecodzienny obiad – pieczeń z hipopotama, zupę z krokodyla, kiedy indziej na obiad podała zegarek taty. Wszyscy występujący bardzo się starali, aby swoją rolę wykonać jak najpiękniej. W niejednym oku Mam pojawiła się łza wzruszenia. Akademię wzbogaciły wesołe i ciepłe piosenki o Rodzinie, Mamie, Tacie, oraz bardzo żywe układy taneczne w wykonaniu całej grupy przedszkolnej. Śpiew wprowadził wszystkich w niezwykle wesoły nastrój i klimat. Wszystkim zebranym bardzo podobał się występ dzieci, o czym świadczyły głośne brawa i uśmiechy na twarzy oglądających. Ale to nie był jeszcze koniec niespodzianek i atrakcji, jakie dzieci przygotowały w tym dniu. Po śpiewie i recytacji utworów poetyckich i inscenizacji przyszedł w końcu czas na wręczenie wszystkim Mamom i Tatom wspaniałych prezencików wykonanych własnoręcznie przez swoich milusińskich. Każda Mama otrzymała od swojej pociechy prześliczny makaronowy naszyjnik, a każdy Tatuś piękną karteczkę z życzeniami.
Na zakończenie uroczystości wystąpiła pani Małgorzata Chromik, która podziękowała zaproszonym gościom za tak liczne przybycie. Raz jeszcze podkreśliła niezwykłą rolę matki i ojca w życiu każdego dziecka oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim Mamom i Tatusiom w dniu ich święta. Następnie dzieci zaprosiły swoich ważnych gości na słodki poczęstunek.W ten sposób w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola w Brzezinie słowem i piosenką wyraziły swoją miłość i wdzięczność za tatusiową dobroć i cierpliwość, za serce mamy, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością, za gromkie brawa oraz za zorganizowanie poczęstunku. Mamy nadzieję, że uroczystość Dnia Mamy i Taty w przedszkolu w Brzezinie pozostanie na długo w pamięci wszystkich obecnych.

Tekst opracowała Joanna Sowierszenko
Foto Joanna Łukawska

[images cols=”five” lightbox=”true”]
[image link=”19804″ image=”19804″]
[image link=”19805″ image=”19805″]
[image link=”19806″ image=”19806″]
[image link=”19807″ image=”19807″]
[image link=”19808″ image=”19808″]
[image link=”19809″ image=”19809″]
[image link=”19810″ image=”19810″]
[image link=”19811″ image=”19811″]
[image link=”19812″ image=”19812″]
[/images]