„Kopciuszek” z nagrodą specjalną w Warszawie

0

Dzieci i młodzież z zespołów artystycznych Gminnej Biblioteki Publicznej ze Skarbimierza wystąpiły 13. listopada 2016 w wielkiej hali „Expo XXI” w Warszawie na scenie Polskiego Festiwalu Sztuki „Orzeł” ze spektaklem muzycznym „Kopciuszek”. Premierę spektaklu widzowie mieli okazję zobaczyć w maju tego roku.


Ze względu na szczególny wymiar artystyczny spektaklu, obfitującego wprost w wyjątkowe choreografie, wspaniałe wykonania wokalne i grę aktorską organizatorzy Polskiego Festiwalu Sztuki „Orzeł” zdecydowali się pokazać „Kopciuszka” młodym mieszkańcom stolicy Polski poza konkursem. To duże wyróżnienie dla artystów z GBP Skarbimierz. Warto zauważyć, że w dniu kiedy zaprezentowano „Kopciuszka” na tej samej scenie wystawiono musical „Polita” Janusza Józefowicza z Nataszą Urbańską w roli głównej.

Młodzi artyści wystąpili na olbrzymiej, profesjonalnej scenie dając, jak zwykle z siebie wszystko. Po spektaklu występujący usłyszeli mnóstwo gratulacji, a publiczność i organizatorzy byli prawdziwie zachwyceni spektaklem. Olbrzymią niespodzianką dla młodych aktorów, tancerzy i wokalistów był fakt, że organizatorzy postanowili wręczyć im nagrodę specjalną. Na scenie, w światłach jupiterów i przy dźwiękach fanfar wręczono im bowiem nagrodę specjalną Festiwalu w formie statuetki Orła – Samorządowego Mecenasa Kultury, podkreślając, że przybyli z odległego i małego Skarbimierza artyści oczarowali w Warszawie zarówno widzów jak i profesjonalnych aktorów i przedstawicieli świata sztuki.

To kolejny sukces dzieci i młodzieży z zespołów artystycznych Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu i całej ekipy artystycznej tworzącej spektakle: Aleksandry Ofmańskiej-Kowalczyk, Justyny Mencel, Aleksandry Stempniak, Krzysztofa Kowalczyka i wszystkich innych osób, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk, która stworzyła scenariusz, choreografię i wyreżyserowała spektakl nie kryje wzruszenia i zadowolenia z faktu, że „Kopciuszek” odniósł tak duży sukces:

Jestem bardzo dumna i wzruszona, że grupy, z którymi pracujemy na co dzień odniosły tak duży sukces w Warszawie. Cieszę się, bo to, że spektakl został tak doceniony dodaje zarówno mi jak i dzieciom i młodzieży skrzydeł i jest zachętą do dalszej artystycznej pracy. Kolejne duże produkcje sceniczne już są w realizacji. Chciałabym z tego miejsca podziękować wszystkim występującym, rodzicom za zaangażowanie, koleżankom – instruktorkom, mojemu mężowi za stworzenie scenografii, która również została doceniona w Warszawie, całej ekipie GBP Skarbimierz z panem dyrektorem Andrzejem Sową na czele, za wsparcie i pomoc w realizacji spektaklu – powiedziała Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk, instruktorka GBP Skarbimierz.

Podziękowania przekazał też dumny z sukcesu dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, Andrzej Sowa:

Myślę, że wraz z nami, z warszawskiego sukcesu „Kopciuszka”, mogą cieszyć się wszyscy nasi sympatycy, pracownicy urzędu gminy, Gminnego Zespołu Szkół, stowarzyszeń oraz mieszkańcy miejscowości, w których mieszkają nasi artyści. Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie, które czujemy na każdym kroku. Warszawski sukces jest dla załogi GBP Skarbimierz zachętą do dalszej pracy. Kolejne premierowe spektakle zobaczymy już w styczniu. Wszystkim twórcom i artystom „Kopciuszka” wielkie dzięki za wzruszenia, za wspaniałe przeżycia i godne reprezentowanie naszej „małej Ojczyzny” w Warszawie – przekazał Andrzej Sowa.

Poniżej relacja z drugiego dnia Polskiego Festiwalu Sztuki „Orzeł 2016”, w trakcie którego wystawiony został „Kopciuszek”. Pod filmikiem krótka fotorelacja.