Kartka z Kalendzarza: Światowy Dzień Zdrowia

0

Światowy Dzień Zdrowia – święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

7 kwietnia jest dla nas datą wyjątkową. Tego dnia cały świat zwraca się w stronę problemów zdrowotnych, które dotykają społeczeństwo.

W tym roku stanęliśmy w obliczu wydarzeń, które sprawiły, że niemal każdy z nas postawił zdrowie jako nadrzędną wartość w światopoglądowej hierarchii.

W związku z epidemią w sposób szczególny zwracamy się w stronę całego personelu medycznego i patrzymy z podziwem na ich niezwykłą siłę, nieustępliwość i ciężką pracę. Podziękowania za Wasze poświęcenie należą Wam się każdego dnia.

Życzymy Wam wytrwałości, niegasnącej nadziei i wsparcia, którego tak bardzo teraz potrzebujecie. Zasługujecie na to, aby dobro wróciło do Was z jeszcze większą mocą. Jesteście niezwykli.