Światowy Dzień Czekolady. Dziś kalorie się nie liczą

0
Źródło: freeimages.com

Jeśli na co dzień odmawiacie sobie słodkości, dziś jest najlepsza okazja, by zajadać się czekoladą bez wyrzutów sumienia. Jak co roku 7 lipca obchodzimy bowiem Światowy Dzień Czekolady.

Jest pyszna, poprawia nastrój, a nawet zapobiega ryzyku wystąpienia chorób układu krążenia – czekolada ma wiele zalet. Zawiera też wiele wartościowych składników, jak magnez, wapń, potas czy żelazo, a także m.in. teobrominę, która pobudza czynność serca i rozszerza naczynia krwionośne. Dodając do tego fakt, że występuje w różnych wariantach smakowych, można stwierdzić, że to przysmak idealny. Pojawił się dzięki Krzysztofowi Kolumbowi, za sprawą którego nasiona kakaowca zostały sprowadzone do Europy.

Teraz czekolada jest jednym z najpopularniejszych rodzajów słodyczy i szacuje się, że statystyczny Polak zjada jej rocznie ponad 6 kg. Dzisiejsze święto może nieco zawyżyć statystyki, bo słyszeliśmy, że dziś czekolada nie tuczy. 🙂 A młodszym fanom tego pysznego przysmaku polecamy film „Dzień Czekolady”. To historia Moniki i Dawida, którzy przedostają się do innego świata i muszą zmierzyć się z wiedźmą wykradającą wspomnienia, by cofnąć czas.