21 listopada – Bądźmy dziś dla siebie wyjątkowo mili!

0
Obraz John Hain z Pixabay

Jak na większość ostatnich dni, tak i na dzisiaj przypada kilka świąt. 21 listopada mamy Światowy Dzień Telewizji, Święto Służby Czołgowo-Samochodowej i Dzień Pracownika Socjalnego. Ale przede wszystkim obchodzimy dzisiaj „Hallo World Day”, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 

Powstał on z inicjatywy braci McCormacków – Briana i Michaela, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciw konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem i Izraelem. Dlatego aby uczcić to święto, warto dziś być życzliwym i uprzejmym dla siebie nawzajem i starać się pokojowo rozwiązywać problemy.

Światowy Dzień Telewizji

Aby przybliżyć społeczeństwu historię telewizji oraz wpływ, jaki potrafi ona wywrzeć na naszym życiu, ustanowiono kolejne z dzisiejszych świąt. Data upamiętnia obrady pierwszego Światowego Forum Telewizji, które odbyły się w 1996 roku w Nowym Jorku.
Wspomniany wpływ telewizji na ludzi może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. Z jednej strony bowiem jest to medium przyczyniające się do rozwoju człowieka, zarówno jako jednostki, jak i całego społeczeństwa. Mówi się, że podróże kształcą i w pewnym zakresie telewizja także spełnia taką funkcję. Poszerza wiedzę, horyzonty i zasób słów, otwiera na świat i inne kultury. Z drugiej strony może być też źródłem zagrożeń, przede wszystkim dla młodych ludzi. W telewizyjnych przekazach nie brakuje bowiem przemocy, erotyki czy złych wzorców. Ogrom negatywnych informacji może mieć też katastrofalny wpływ na umysł dorosłych ludzi, powodując nawet utrzymującą się chandrę.
Światowy Dzień Telewizji powstał w grudniu 1996 roku za sprawą Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Nie była to jednak decyzja jednomyślna, bowiem podczas podejmowania uchwały 11 głosów było przeciwnych. Argumentowano to istnieniem już świąt związanych z mediami, jak np. Światowy Dzień Wolności Prasy, Światowy Dzień Telekomunikacji czy Światowy Dzień Informacji na temat Rozwoju. Stwierdzono też, że kiedy większość ludności na świecie nie ma dostępu do telewizji, to radio jest istotniejszym źródłem informacji.

Dzień Pracownika Socjalnego i Święto Służby Czołgowo-Samochodowej

Dzisiaj świętują pracownicy dwóch sektorów – służby czołgowo-samochodowej oraz służb społecznych. Pierwsze święto powstało w 2010 roku, drugie zaś już w roku 1996.
Wszystkim pracownikom obu służb serdecznie życzymy wszystkiego, co najlepsze. Pomyślności w pracy i życiu prywatnym, a także jak najwięcej szczęśliwych chwil.