18. czerwca. Dziś Międzynarodowy Dzień Sushi

0
Obraz Bernadette Wurzinger z Pixabay

Kartka z kalendarza – 18. czerwca – sprawdzamy dla Was co kryje w sobie kalendarz. Słońce wzeszło o godzinie 4:12, a zajdzie o 21:02. Imieniny obchodzą m.in.: Marek, Emil, Elżbieta, Amanda i Maryna. Na przypadają takie święta jak: Dzień Ewakuacji i Międzynarodowy Dzień Sushi.

Dzień Ewakuacji

Kto zwraca uwagę na zielone, czy czerwone oznaczenia drzwi ewakuacyjnych w kinie, czy w teatrze? Wiele osób przysypia na kolejnych szkoleniach bhp, ppoż., które również zawierają elementy dotyczące ewakuacji… A to błąd, bo właśnie skuteczna ewakuacja – siebie, swoich bliskich może ustrzec nas przed niebezpieczeństwem. Dziś obchodzimy w całej Polsce dzień ewakuacji. Warto właśnie w to święto pomyśleć o ewakuacji. Czy wiemy o niej wystarczająco dużo? Jeśli nie – czas, by nadrobić zaległości i dowiedzieć się jak pomóc sobie i swoim bliskim w groźnych sytuacjach. 

Międzynarodowy Dzień Sushi

Ta japońska potrawa z roku na rok ma coraz więcej fanów. Smakosze prześcigają się w swoich wersjach nigiri, sashimi, czy uramaki – czyli rodzajach sushi. Dziś Międzynarodowy Dzień Sushi, który może być prawdziwym świętem dla fanów wschodniej kuchni. Do przygotowania tego dania niezbędne będą ryż, ryba – najlepiej surowa, warzywa, różnego rodzaju dodatki jak np. wodorosty, itd. Choć dla niektórych sushi może być czymś ekstrawaganckim, to jedno jest pewne – jego jedzenie jest z dnia na dzień co raz bardziej modne i powszechne. Nie jest też potrawą drogą, bo w różnego rodzaju barach można ją spróbować już za około 25 złotych. Jeśli jeszcze sushi nie próbowaliście – dziś jest ku temu doskonała okazja – smacznego!