19. czerwca. Dziś Dzień Leniwych Spacerów

0
Obraz chulmin park z Pixabay

Kartka z kalendarza – 19. czerwca – sprawdzamy dla Was co kryje w sobie kalendarz. Słońce wzeszło o godzinie 4:12, a zajdzie o 21:02. Imieniny obchodzą m.in.: Bonifacy, Romuald, Michalina, Gerwazy i Protazy. Na przypadają takie święta jak: Światowy Dzień Żonglerki, Dzień Kota Garfielda, Światowy Dzień Anemii Sierpowatej, Dzień Leniwych Spacerów.

Światowy Dzień Żonglerki

Piłeczka, talerzyk, kręgiel – wszystkimi przedmiotami można żonglować. To nie tylko świetna zabawa, ale też ćwiczenie spostrzegawczości, uważności, skupienia. Warto rozwijać tego typu umiejętności właśnie dziś, bo 17. czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Żonglerki. To dobry moment na to, by docenić artystów, którzy wykonują sztukę żonglowania, kuglarstwo. Dodajmy, że święto to zostało uchwalone w 1947 roku przez Międzynarodowy Związek Żonglerki. Potrenujcie swoje umiejętności żonglerskie i sprawdźcie jaka to wielka lekcja cierpliwości…

Światowy Dzień Anemii Sierpowatej

Bladość skóry, różnego rodzaju bóle, osłabienie, gorączka, opuchlizna kończyn, wrzody, nadmierna potliwość, zaburzenia pamięci – to niektóre objawy anemii sierpowatej. Dziś obchodzony jest światowy dzień tej choroby, który został uchwalony, by szerzyć wiedzę na jej temat. Anemia sierpowata jest rodzajem niedokrwistości, która polega na występowaniu pewnych zaburzeń w hemoglobinie człowieka. To wciąż choroba, na którą nie znaleziono lekarstwa. Jest groźna dla życia pacjenta, dlatego nie wolno lekceważyć żadnych objawów, o których wspomnieliśmy wyżej. Dziś warto zgłębić wiedzę na temat tej choroby, uzmysłowić sobie jak ważne jest regularne wykonywanie badań i sprawdzanie stanu organizmu. W Polsce w dniu tego święta organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, wykłady, happeningi, w trakcie których przedstawiane są m.in. metody leczenia.

Dzień Kota Garfielda

Rudy, leniwy, otyły kot Garfield to bohater komiksu, animacji filmowych i filmów pełnometrażowych. Serię, w której był głównym bohaterem oglądały miliony widzów na całym świecie. Kot oprócz tego, że nie ma zapału do podejmowania żadnych działań, to jest też ogromnym narcyzem i łasuchem, a jego ulubioną potrawą jest lasagne. Garfield ma wielu fanów na całym globie i to właśnie dziś o obchodzony jest jego dzień. Szacuje się, że koci bohater został wymyślony właśnie 19. czerwca – stąd data święta. Sam Garfield pewnie ucieszyłby się, gdyby dzisiaj jego fani świętowali jego święto jedząc lasagne i nie robiąc nic – i chyba tak najlepiej uczcić ten dzień. Co ciekawe w różnych portalach społecznościowych organizowane są nawet różne akcje, które zachęcają do świętowania właśnie w ten sposób…

Dzień Leniwych Spacerów

To kolejne dziś święto, które zachęca do raczej niezbyt aktywnego wypoczynku. Mowa o Dniu Leniwych Spacerów – z angielska określanym jako World Sauntering Day. To dobra okazja do tego, by zwolnić, odpocząć, naładować baterie – zwłaszcza na świeżym powietrzy w trakcie spaceru. U podstaw święta, było także to, by dostrzec przyrodę, zabytki, które nas otaczają – zwykle pędzimy spiesząc się, a dziś – czas na swobodną przechadzkę i dostrzeżenie wielu walorów, które są wokół nas. Dodajmy, że pomysłodawcą tego dnia był menadżer jednego z Grand Hotelów w USA, który w 1979 roku zaproponował odpoczywającym gościom, by w czasie urlopu – odpoczęli, pospacerowali, odetchnęli nawet od ćwiczeń.