2. lipca. Dziś Międzynarodowy Dzień UFO

0
Obraz Simone Holland z Pixabay

Kartka z kalendarza – 2. lipca – sprawdzamy dla Was co kryje w sobie kalendarz. Słońce wzeszło o godzinie 4:18, a zajdzie o 21:01. Imieniny obchodzą m.in.: Bożydar, Jagoda, Bernardyn, Maria i Urban. Na 2. lipca przypadają takie święta jak: Dzień Dziennikarza Sportowego i Międzynarodowy Dzień UFO.

Dzień Dziennikarza Sportowego

Przemysław Babiarz, Mateusz Borek, Dariusz Szpakowski, czy Włodzimierz Szaranowicz, to jedni z najbardziej znanych dziennikarzy, prezenterów sportowych i komentatorów. Dziś mogą świętować, bo właśnie 2. lipca obchodzony jest dzień dziennikarza sportowego. To święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej i w tym roku obchodzone będzie po raz dwudziesty siódmy. 2. lipca to data związana z powstaniem tej organizacji, która została powołana do życia w 1924 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Dziennikarze sportowi muszą charakteryzować się ogromną wiedzą o sporcie, charyzmą, nienaganną dykcją, erudycją i znajomością wiedzy ogólnej – o świecie, ludziach, historii. Chyba nikt nie wyobraża sobie oglądania np. meczu bez barwnych komentarzy dziennikarzy sportowych. To praca, która zdecydowanie jest emocjonująca, ale i satysfakcjonująca. Wszystkim dziennikarzom sportowym życzymy wielu sportowych wrażeń i emocji!

Międzynarodowy Dzień UFO

Czy zielone ludziki żyją w kosmosie? Czy jesteśmy jedynymi żyjącymi istotami występującymi we Wszechświecie? Albo czy może kosmici już nas odwiedzili albo żyją wśród nas? Te i podobne pytania nurtują ludzi od dziesięcioleci. Niektórzy twierdzą, że widzieli niezidentyfikowane obiekty latające, nagrywali filmy z udziałem obcych cywilizacji. Są i tacy, którzy twierdzą, że przez UFO zostali porwani. Nie wchodząc głębiej w te dywagacje – jedno jest pewne – właśnie dziś obchodzony jest Światowy Dzień UFO. To dzień, który ma upamiętniać katastrofę UFO w Roswell w 1947 roku. Do powstania tego święta przyczynili się badacze niezidentyfikowanych obiektów latających. Warto właśnie dziś pomachać w górę, bo kto wie, może obserwują nas koledzy i koleżanki z innych planet…