6. lipca. Dziś Światowy Dzień Pocałunku Oraz Dzień Radcy Prawnego

0

Kartka z kalendarza – 6. lipca – sprawdzamy dla Was co kryje w sobie kalendarz. Słońce wzeszło o godzinie 4:22, a zajdzie o 20:59. Imieniny obchodzą m.in.: Chociebor, Dominika, Łucja i Zuzanna. Na 6. lipca przypadają takie święta jak: Światowy Dzień Pocałunku i Dzień Radcy Prawnego.

Światowy Dzień Pocałunku

To bardzo całuśne święto! Jeśli lubicie obdarzać pocałunkami swoje ukochane osoby – dziś możecie świętować do woli. Teoria mówi, ze tyle rodzajów pocałunków ile całujących i jest w tym sporo prawdy. Jedno jest pewne i niezmienne – całowanie jest korzystne dla nas – wyzwala endorfiny, zwiększa uczucie szczęścia, a nawet spala kalorie! Pocałunek budzi dobre emocje, może być tez oznaką oddawanego szacunku – jak np. pocałunek w dłoń kobiety. Oprócz romantycznych mamy także pocałunki wyrażające troskę i wsparcie – jak np. pocałunek składany przez mamę dziecku. Ciekawe jest także to, że człowiek nie jest jedynym gatunkiem, który lubi całowanie. Robią to także inne ssaki naczelne. Dziś koniecznie trzeba pocałować ukochaną, bliską osobę. Co ciekawe, święto po raz kolejny obchodzone będzie w grudniu… W oczekiwaniu na kolejny termin nie odmawiajcie sobie całusków…

Dzień Radcy Prawnego

Dziś święto związane z jednym z zawodów prawniczych. Mowa o radcach prawnych, którzy dziś mogą świętować. Dodajmy, że Dzień  Radcy Prawnego został ustanowiony przez Krajową Radę Radców Prawnych i związany jest z ponad trzydziestoletnią historią istnienia samorządu radców. Ma też służyć integracji środowiska radcowskiego, a także promocji jego działań na rzecz polskiego prawa i całego społeczeństwa. Przedstawiciele tego zawodu cieszą się dużym zaufaniem społecznym i mają silną pozycję w życiu publicznym. Sama Rada Radców Prawnych prowadzi także szereg akcji mających na celu pomoc dla społeczeństwa, edukację prawną, szerzenie idei praworządności, itd. Aby zostać radcą prawnym należy ukończyć studia prawnicze, a następnie kierunkową aplikację radcowską. Wszystkim osobom wykonującym ten zawód życzymy wielu pomyślnych spraw, zadowolenia z pracy i pozytywnie zakończonych postępowań!