3. sierpnia. Dziś obchodzimy Dzień Arbuza

0
Obraz Andrea Petra Fogas z Pixabay

Kartka z kalendarza – 3. sierpnia – sprawdzamy dla Was co kryje w sobie kalendarz. Słońce wzeszło o godzinie 4:59, a zajdzie o 20:24. Imieniny obchodzą m.in.: Kamelia, Augustyn, Nikodem, Lidia, Dalmacy i Miłosław. Na 3. sierpnia przypada Dzień Arbuza.

Dzień Arbuza

Soczysty, słodki i czerwony – tak mogłyby go określić przedszkolaki. Chyba nie ma osoby, która go nie lubi. Świetnie się sprawdza jako dodatek do koktajli a najlepiej smakuje w upalne dni. Arbuz obchodzi dziś swoje święto!

Naukowo określany jest jako arbuz zwyczajny albo kawon. Pochodzi z rodziny dyniowatych, a jego ojczyzną jest południowa Afryka. Co ciekawe – właśnie tam rośnie także dziko. Z powodzeniem jest uprawiany w krajach o ciepłym klimacie i ma zwolenników na całym świecie.

Arbuzy dobrze wpływają na organizm człowieka. Przede wszystkim są wspaniałą przekąską na upalne dni, bo swoim składzie mają duże ilości wody, a ta zaspokaja pragnienie. Oprócz tego dobrze wpływa na pracę serca, mięśnie, poprawia stan skóry, włosów, a także – uwaga panowie – może wspomagać erekcję… Dodatkowo, ma w swoim składzie błonnik, który wspomaga trawienie i pomaga utrzymać odpowiednią masę ciała.

Arbuz to także prawdziwa skarbnica witamin i minerałów. Są bogate w witaminę A, E, B, potas, żelazo, magnez, miedź, a także sód. Dzięki wysokiej zawartości likopenu mają wiele właściwości sprzyjających zdrowiu – o których pisaliśmy powyżej. Zwłaszcza dziś – w święto arbuza, nie powinno go zabraknąć w naszym jadłospisie. Śmiało można sobie pofolgować!!!