Pijany kolekcjoner punktów karnych spowodował kolizję

0

Do 2 lat więzienia grozi 32-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna przed sądem odpowie za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że swoje uprawnienia stracił już wcześniej – za przekroczenie punktów karnych.


Do zdarzenia doszło 12 grudnia tuż po godzinie 18:00. Ze zgłoszenia wynikało, że dwie osobówki zderzyły się ze sobą i spowodowały kolizję.

– Kierowca forda nie zachował ostrożności i najechał na tył citroena. Szybko się okazało, że to nie jedyne przewinienie 32-letniego mieszkańca Brzegu. Badanie na urządzeniu pokazało, że mężczyzna za kierownicę wsiadł nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Mężczyzna już wcześniej miał zatrzymane uprawnienia do kierowania. Powodem było przekroczenie punktów karnych. Sprawa 32-latka trafi teraz do sądu. Musi się on liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Pamiętajmy! Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiej osobie dalszą jazdę, zabrać mu kluczyki i zadzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112.