Dachowanie osobówki w Brzegu. Dwie osoby oddaliły się z miejsca zdarzenia

0
fot. Czytelnik

W nocy z piątku na sobotę (12-13 stycznia), około godz. 00:10 na skrzyżowaniu ulic Kamiennej, Ofiar Katynia i Powstańców Śląskich w Brzegu doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jak poinformował naszą redakcję świadek wypadku, kierowca osobowego opla wyjechał „z piskiem opon” z ul. Piwowarskiej.


– Kierowca opla uderzył w inną osobówkę, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i dachował. Poszkodowany ujął 21-letniego mężczyznę, który znajdował się w pojeździe sprawcy. Miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany – mówi nam sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Z relacji poszkodowanego 35-letniego kierowcy wynika, że w pojeździe sprawcy znajdowały się jeszcze dwie inne osoby, które uciekły z miejsca zdarzenia. Na razie nie wiadomo, czy zatrzymany 21-latek był kierowcą, czy pasażerem.

– Usłyszałem jak jakieś auto wyjeżdża z ul. Piwowarskiej z piskiem opon. Kierowca prowadził pojazd na wysokich obrotach, zdążył wbić tylko 3 biegi i na skrzyżowaniu uderzył w inną osobówkę – mówi świadek zdarzenia.

Strażacy udzieli pomocy medycznej dwóm osobom, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.