Dwie osoby bawiły się na zamarzniętym basenie. Jedna prawdopodobnie wpadła pod lód [aktualizacja]

12
wpadł pod lód

W Skarbimierzu Osiedle trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Służby otrzymały zgłoszenie o dwóch osobach, które wpadły w przerębel na zamarzniętym zbiorniku wodnym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kilkunastoletnia dziewczyna znajduje się na brzegu, ale jej kolega może znajdować się pod lodem.


– Na miejsce zdarzenia zadysponowaliśmy trzy zastępy straży pożarnej. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza jednej osoby – mówi nam kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy PSP w Brzegu.

– Prowadzimy poszukiwania 14-letniego chłopca. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia jako pierwsi, zauważyli dryfującą na wodzie odzież. Funkcjonariusz przy pomocy osób postronnych wszedł na lód, a później wskoczył do wody, jednak okazało się, że to była sama kurtka. Na razie trudno mówić o szczegółach i okolicznościach zdarzenia – dodaje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

AKTUALIZACJA godz. 20:30

– Specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego znalazła chłopaka pod wodą. Trwa akcja reanimacyjna – informuje kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Na miejscu jest zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy walczą o życie chłopca, każda sekunda jest ważna. Woda ma bardzo niską temperaturę, a to zwiększa szansę na skuteczne przywrócenie funkcji życiowych.

AKTUALIZACJA godz. 20:55
Zespół ratownictwa medycznego odjechał na sygnale z poszkodowanym chłopcem. Prawdopodobnie do szpitala w Opolu.  – To bardzo dobry znak, wszyscy mamy nadzieję, że chłopak odzyska funkcje życiowe. Był pod wodą 1,5 godziny, ale woda była bardzo zimna, co w takich sytuacjach zwiększa szansę na przeżycie – mówi nam jeden z ratowników obecnych na miejscu zdarzenia.

AKTUALIZACJA godz. 23:00