Policyjne BMW patroluje drogi w powiecie brzeskim. To narzędzie drogówki do zwalczania piratów drogowych

0
nieoznakowane BMW
fot. archiwum

BMW 330i xDrive trafiło do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem ma napęd na cztery koła, a dwulitrowy silnik o mocy 252 KM rozpędza auto „do setki” w 5,8 sekundy. Kierowcy lubiący szybszą jazdę muszą teraz zdejmować nogę z gazu i bacznie spoglądać w lusterka.


– Pojazd trafił do naszej komendy na początku roku. Policjanci patrolują nim głównie drogi krajowe i wojewódzkie oraz brzeski odcinek autostrady A4. Średnio na każdej służbie ujawniamy kilkanaście wykroczeń drogowych, szczególnie związanych z nadmiernym przekraczaniem prędkości w terenie zabudowanym. Ten nieoznakowany radiowóz jest prawdziwym narzędziem do zwalczania piratów drogowych – mówi asp. sztab. Bogusław Dąbkowski z KPP w Brzegu.

Przypomnijmy, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50km/h na obszarze zabudowanym „kosztuje” 500 zł, 10 pkt karnych i utratę prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Ile uprawnień zatrzymała brzeska drogówka od czasu wejścia do służby BMW? Dużo.

Dodajmy, że Komenda Główna Policji zakupiła aż 140 pojazdów niemieckiej marki z Monachium. Przetarg na to zadnie został rozstrzygnięty w połowie 2017 roku. Wartość pojedynczego egzemplarza wynosi 193 tys. złotych. Policyjne BMW Serii 3 zostały wyposażone w najnowsze wideorejestratory Videorapid 2A polskiej firmy Zurad.