Nietrzeźwy 20-latek za kierownicą fiata. Pasażer pomagał uruchomić pojazd

0

Młody kierowca osobówki nie posiadał prawa jazdy, ale miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W ręce policji wpadł w nocy z niedzieli na poniedziałek (15-16.04). Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Jeden z trzech pasażerów pchał fiata cinquecento na drodze wyjazdowej z Grodkowa. Kiedy samochód ruszył wsiadł do niego, a kierowca odjechał. Zainteresowanie policjantów wzbudził jednak sposób jazdy kierowcy, który poruszał się całą szerokością jezdni.

– Podjęta przez funkcjonariuszy kontrola szybko wykazała, że młody kierowca jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. To 20-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Mężczyzna nie miał również uprawnień do kierowania – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Brzegu.

Pamiętajmy!
Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiemu kierowcy dalszą jazdę, zabrać mu kluczyki i zadzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach.