46-letni kierowca BMW wypadł z drogi, dachował i uderzył w drzewo

0
fot. Czytelnik / Bialutki87

Do groźnego wypadku doszło dziś (25.04) na drodze powiatowej pomiędzy rondem w Łukowicach Brzeskich a miejscowością Jankowice Małe. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca BMW poruszał się z nadmierną prędkością, wypadł z jezdni, dachował i uderzył w drzewo.


Do zdarzenia doszło na granicy województwa dolnośląskiego i opolskiego, dlatego w akcji ratowniczej brały udział służby z Brzegu i Oławy.

– Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy JRG Brzeg, jeden OSP Łukowice Brzeskie oraz dwa JRG Oława. Kierowca podróżował sam, był uwięziony w pojeździe. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do poszkodowanego i ewakuowano go z pojazdu, a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego – mówi Piotr Skarzyński z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni kierowca, mieszkaniec Nysy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas, wypadł z drogi do rowu, gdzie pojazd dachował, i ostatecznie uderzył w drzewo. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Oławie – informuje nas podinsp. Alicja Jędo, oficer prasowy KPP w Oławie.

fot. Czytelnik / Bialutki87