Wypalał w piecu kaflowym przewody elektryczne. Sąsiedzi myśleli, że to pożar

0
fot. SM w Grodkowie

W sobotę (28.04), 54-letni mieszkaniec Więcmierzyc w gminie Grodków postawił na nogi strażaków, policjantów i strażników miejskich. W jednym z pomieszczeń domu jednorodzinnego doszło do dużego zadymiania, bowiem mężczyzna wypalał w piecu przewody elektryczne i … zasnął.


– W godzinach popołudniowych wspólny patrol policjanta ze strażnikiem miejskim otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym w jednej z miejscowości gminy Grodków. Na miejscu interwencji działania ratownicze podejmowała już straż pożarna. Przyczyną zadymienia było spalanie przewodów elektrycznych oraz innych odpadów w piecu przez 54 –latka. Świadkowie zdarzenia wyprowadzili mężczyznę, który zasnął w swoim mieszkaniu i wezwali pomoc – informuje Paweł Borkowski, komendant SM w Grodkowie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, weszli do mieszkania przy użyciu aparatów powietrznych, otworzyli okna i usunęli z pieca kaflowego nadpalone przewody elektryczne. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 54-letni mężczyzna został ukarany mandatem za spalanie odpadów w piecu.