3 mieszkanki Brzegu zatrzymane za rozbój

0

Zaczepiły 47-letniego mężczyznę, obezwładniły go i zabrały mu pieniądze oraz alkohol. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków i szybkiej interwencji policji, kobiety w wieku od 34 do 52 lat zostały zatrzymane niemalże na miejscu przestępstwa. Wszystkie usłyszały zarzut rozboju, a najmłodsza z nich, karana już za podobne przestępstwa, decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.


– Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie. Jak wynika z ustaleń funkcjonariusz, na terenie jednego z miejskich parków, kobiety zaczepiły 47-latka, obezwładniły mężczyznę, zabrały mu pieniądze i alkohol. Dzięki szybkiej reakcji świadków, którzy poinformowali oficera dyżurnego, policjanci już po chwili byli na miejscu. Tam zastali podejrzewane o napad kobiety i poszkodowanego mężczyznę – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Najmłodsza i najstarsza z zatrzymanych były nietrzeźwe. W organizmie miały ponad promil alkoholu. Dodajmy, że za kradzież z użyciem przemocy grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.