Pijany kierowca pomylił biegi i uderzył w znak drogowy

0

Policjantka z brzeskiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymała nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 21-letni obywatel Ukrainy w organizmie miał ponad promil alkoholu. Chwilę wcześniej zamienił fotel pasażera na fotel kierowcy, pomylił biegi i uderzył w znak drogowy.


– Do zdarzenia doszło 12 czerwca na jednej z ulic w Brzegu. Tego dnia o godzinie 20:30 dyżurny brzeskiej policji odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Jak się okazało na numer alarmowy zadzwoniła policjantka, która w czasie wolnym od służby była świadkiem zdarzenia drogowego. Najpierw widziała jak dwóch mężczyzn wsiada do transportowego volkswagena, później siedzący za kierownicą mężczyzna zamienił się miejscem z pasażerem. Wtedy samochód ruszył i uderzył w znak drogowy – tłumaczy sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Przybyli na miejsce  policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego dokonali badania trzeźwości uczestników tego zdarzenia. Kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu, a jego o rok młodszy kolega 2 promile. Obywatel Ukrainy tłumaczył, że pomylił biegi i zamiast wycofać pojazdem, ruszył do przodu. To jednak nie jedyne przewinienia nietrzeźwego 21-latka, bowiem dalsze czynności wykazały, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.