Posiadał amfetaminę i marihuanę. Mieszkaniec Grodkowa usłyszał również zarzut uprawy konopi

0

Kryminalni z brzeskiej komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Grodków. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie amfetaminy i marihuany. Uprawiał on także konopie indyjskie. Zatrzymany przyznał się do przedstawionych zarzutów. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.


– Do zatrzymania 27-latka doszło 4 lipca popołudniu. To wtedy śledczy z brzeskiej komendy postanowili sprawdzić swoje operacyjne ustalenia. Wynikało z nich, że mieszkaniec gminy Grodków może posiadać narkotyki. Kiedy policjanci zapukali do jego mieszkania mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, a kontrola potwierdziła przypuszczenia śledczych. Mężczyzna w kieszeniach miał kilka podejrzanych foliowych zawiniątek z białym proszkiem i zielonym suszem – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Późniejsze badania potwierdziły, że znalezione substancje to amfetamina i marihuana. Łącznie kryminalni zabezpieczyli kilkanaście gramów amfetaminy i tyle samo marihuany. Szybko się też okazało, że 27-latek oprócz posiadania zakazanych substancji ma również na sumieniu uprawę konopi indyjskich. Śledczy ujawnili za garażem kilka krzewów tej rośliny.

Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania i uprawy środków odurzających. Do obydwóch zarzutów przyznał się. Grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.