Lubsza: Ćwierć kilograma marihuany i nielegalna uprawa konopi

0
fot. KPP w Brzegu

Brzescy kryminalni zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Lubsza. Mężczyzna posiadał w swojej piwnicy ponad ćwierć kilograma marihuany. Dodatkowo w przydomowym ogródku uprawiał konopie indyjskie. W tunelu foliowym rosło ponad 40 krzaków tej rośliny.


22-latek został zatrzymany w czwartek (2 sierpnia). Policjanci podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Lubsza może prowadzić w swoim ogrodzie nielegalną uprawę konopi. Przeszukanie posesji potwierdziło przypuszczenia śledczych.

– Funkcjonariusze w przydomowym ogródku zauważyli tunel foliowy, w którym rosło ponad 40 krzaków konopi. Ponadto w mieszkaniu mężczyzny znaleźli gotowy już susz roślinny. Badanie narkotestem pokazało, że jest to marihuana. Podejrzewany ukrywał w piwnicy ponad ćwierć kilograma tego narkotyku – informuje Bogusław Dąbkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

22-latek odpowie teraz za uprawę i wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających. Zatrzymany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów, teraz grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.