Do końca roku zostały dwa terminy przyjęć do pracy w Policji

0
fot. Policja / zdjęcie ilustracyjne

W tym roku Komenda Wojewódzka Policji przyjmie łącznie 138 osób, które chcą wstąpić do mundurowej formacji i spełnią określone kryteria. Zainteresowane osoby z powiatu brzeskiego mogą aplikować w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu.


Praca w Policji rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To jest test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich. Kiedy kandydat spełnia wszystkie kryteria zostaje przyjęty w szeregi formacji i ślubuje… „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Wtedy adept jest gotowy, by rozpocząć półroczny kurs w szkole policyjnej.

– Zawód policjant to praca ciekawa, ale i wymagająca poświęceń. To również praca dzięki której można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności daje dużo satysfakcji. Zainteresowani służbą w Policji niezbędne informacje, wzory dokumentów znajdą na stronach internetowych KWP w Opolu, lub Komendy Głównej Policji (www.policja.pl) w zakładce „PRACA” – wyjaśnia sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy brzeskiej komendy.

Dokumenty należy składać w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy ul. Powolnego 3, pokój 05 (w każdy poniedziałek od godz. 10.00 -17.00, wtorek i czwartek w godz. 9.00-14.00). Aplikować można również w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10 w Zespole ds. Kadr i Szkolenie (pokoju nr 206), codziennie w godzinach urzędowania.

Dodajmy, że w tym roku, w garnizonie opolskim planowane są jeszcze dwa terminy przyjęć: 24 września 2018 r. – limit 45 osób; 27 grudnia 2018 r. – limit 33 osoby.