Ostatnie dni konkursu „Filmowy przeWODNIK”

0

Okres wakacji zbliża się ku końcowi, ale tegoroczna upalna i słoneczna pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku nad wodą i uprawiania sportów wodnych. To również dobry czas na połączenie rekreacji z pracą artystyczną i np. udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”, który przygotowała Komenda Główna Policji oraz Fundacja PZU.


Aby wziąć udział w konkursie należy zebrać ekipę filmową (maksymalnie 3 osoby, które nie ukończyły 18 lat) i znaleźć pełnoletniego opiekuna. Następnie wystarczy nakręcić 30-sekundowy spot filmowy obrazujący bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promujący zdrowy i aktywny tryb życia oraz przesłać go wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia na adres: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa, z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”.

Spot może być wykonany przy użyciu cyfrowej kamery video, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego lub innych urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

– Na prace czekamy do 7 września 2018 r. (o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego lub data wpływu do Biura Podawczego KGP w Warszawie). Szczegółowe informacje oraz regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda informują organizatorzy konkursu

Dodajmy, że inicjatywa  jest jednym z elementów ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która została objętej patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także jest częścią kampanii MSWiA realizowanej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.