Policjanci rozdają odblaski w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

0
fot. KPP w Brzegu

Po raz kolejny brzescy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję zorganizowaną dla najmłodszych. W ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” będą patrolować okolice szkół, rozdawać uczniom odblaski, czuwać nad ich bezpieczeństwem i stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców i pieszych.


– Dzieci po zakończonych wakacjach wracają do szkolnych ławek. My zaś dbamy o to, by ich codzienna droga do szkoły była bezpieczna. Policjanci w rejonie szkół reagują na nieprawidłowe zachowania kierowców, sprawdzają czy dzieci są przewożone w fotelikach i zwracają uwagę na to, aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Większość placówek szkolnych korzysta z pomocy „Stopka”. To osoba, która pilnuje bezpieczeństwa dzieci na przejściach, ale my i tak przypominamy, aby nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. Kierowcy natomiast muszą pamiętać, że kiedy na pasach stoi taka osoba – w kamizelce odblaskowej i ze znakiem STOP – pojazdy winny czekać przed przejściem dla pieszych do momentu zejścia z drogi dzieci i osoby pełniącą funkcję „Stopka” – tłumaczy oficer prasowy KPP w Brzegu.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” ma na celu działania edukacyjne. Policjanci rozdają dzieciom odblaski i wyjaśniają jak je nosić oraz jakie znaczenie ma ich stosowanie.