Nietrzeźwy, bez uprawnień i poszukiwany przez policję wpadł podczas kontroli drogowej

0

Policjanci brzeskiej drogówki zatrzymali w niedzielę (9 września) dwóch mężczyzn, którzy podróżowali oplem. 20-letni pasażer posiadał narkotyki, a siedzący za kierownicą 34-latek był nietrzeźwy. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. Obaj usłyszeli już zarzuty, starszy z mężczyzn trafił do więzienia.


– W niedzielę, kilka minut przed godz. 12:00 na jednej z ulic w mieście funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę auta osobowego. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, a badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów. Kierowca w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Oprócz 34-latka, samochodem podróżował też 20-letni pasażer. Szczegółowa kontrola pokazała, że posiadał on przy sobie narkotyki. Kilkanaście gramów zakazanych substancji ukrywał w schowku oraz w portfelu. Badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się że kierowca nigdy nie posiadał prawa jazdy i jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił już do więzienia, natomiast jego młodszy kolega, za posiadanie narkotyków musi się liczyć z karą do 3 lat pozbawienia wolności.