Policjanci z Brzegu przenieśli się do nowego budynku

0
fot. KPP w Brzegu

Nowe skrzydło komendy już gotowe, brzescy funkcjonariusze od niedawna pracują w znacznie lepszych warunkach, z kolei w starym budynku właśnie rozpoczął się remont. Oba obiekty są połączone łącznikiem na 1 i 2 piętrze.


Prace trwały od momentu przekazania terenu pod plac budowy, a więc od kwietnia 2016 roku. Inwestycja warta 16 mln złotych zakłada przeprowadzenie generalnego remontu budynku brzeskiej komendy, ale wcześniej także wybudowanie nowego skrzydła.

– Nowa część komendy policji została już oddana do użytku. W zasadzie nasza przeprowadzka już się zakończyła i policjanci od zeszłego tygodnia tutaj pracują. Ta zmiana spowodowała znaczne podniesienie standardu jak i komfortu pracy. W nowym skrzydle pokoje są większe, na każdym piętrze znajduje się pomieszczenie socjalne. Równolegle rozpoczął się remont starego budynku, który ma się zakończyć w październiku 2020 r. – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba.

Dodajmy, że po wyremontowaniu starej siedziby część policjantów wróci do niej. Wówczas zyskają kolejne pomieszczenia do dyspozycji. Funkcjonariusze będą mieli możliwość prowadzenia przesłuchań w pojedynczych pokojach. Również dzielnicowi, którzy obecnie siedzibę mają w urzędzie miasta, przeniosą swój rewir do zmodernizowanego obiektu przy ul. Robotniczej 10.