Kronika 112: Złodzieje wykorzystują nawet najkrótszą chwilę nieuwagi

0

W ostatnich dniach doszło do kolejnych kradzieży i włamań. Poszkodowani oszacowali swoje straty aż na ponad 3 tysiące złotych. Funkcjonariusze Policji zatrzymali także kolejnych nietrzeźwych kierowców. Niechlubna rekordzistka „wydmuchała” 2 promile alkoholu. 


PRZYWŁASZCZYŁ PORTFEL
18. listopada na jednej ze stacji paliw w Brzegu doszło do przywłaszczenia portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi. Poszkodowany swoje straty oszacował na 1200 zł.
Policja przypomina, że przywłaszczenie jest przestępstwem, które jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. W sytuacji kiedy znajdziemy, zagubiony przez kogoś portfel wraz z dokumentami, bardzo łatwo można go zwrócić właścicielowi. Jeśli natomiast nie ma dokumentów zawsze znalezioną rzecz można przekazać do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu bądź do Biura Rzeczy Znalezionych, które znajduje się przy Starostwie Powiatowym w Brzegu.
ZA CHEMIĘ ZA KRATKI NAWET NA 5 LAT!
20. listopada około godziny 10:30 policjanci zostali skierowani do jednego z marketów spożywczych na terenie Brzegu. Ze zgłoszenia wynikało, że miało tam dojść do kradzieży, a podejrzana została już ujęta przez pracownika ochrony. Łupem 39-letniej mieszkanki Brzegu padły artykuły przemysłowe, a ich wartość to ponad 500 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i przedstawili zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.
ZŁODZIEJ PIŁY
21. listopada do Komisariatu Policji w Grodkowie zgłosił się poszkodowany. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że ujawnił włamanie do pomieszczenia gospodarczego. Jak się okazało łupem włamywacza padła piła spalinowa. Straty to 400 złotych.
UKRADŁ Z TOREBKI
23. listopada około północy do brzeskich policjantów zgłosiła się poszkodowana. Jak ustalili funkcjonariusze złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi kobiety i z torebki skradł jej telefon komórkowy. Do całej sytuacji miało dojść w jednej z restauracji w mieście. Wartość skradzionego mienia to 1.000 złotych.
KIEROWCY NA „PODWÓJNYM GAZIE”
W minionych tygodniach policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Niechlubna rekordzista to 58-latka, która swoim chryslerem wjechała pod prąd wprost pod jadących z naprzeciwka funkcjonariuszy. Kobieta w organizmie miała 2 promile alkoholu. Drugi z kierowców to 23-latek, który wpadł w Lewinie Brzeskim. W organizmie miał blisko promil alkolohu i dodatkowo okazało się, że prowadził samochód wbrew sądowemu zakazowi. Przypominamy, że w 2017 roku weszła nowelizacja przepisów dotyczących przestępstw drogowych. Są to regulacje wymierzone w piratów drogowych, którzy nie szanują prawa. Zgodnie z nowymi przepisami kto złamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów zostanie skazany na karę nawet do 5 lat więzienia. Obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.