Policja i Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu poszerzają współpracę

0
fot. KPP w Brzegu

Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus spotkał się z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu. Rozmowy dotyczyły współpracy między instytucjami i promocji zawodu policjanta. Było to również kolejne spotkanie dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas poszukiwania pracy na polskim oraz zagranicznym rynku.


Rynek pracy jest pełen ofert dla ludzi rozpoczynających swoją zawodową ścieżkę. Jedną z nich jest służba w Policji. To praca oczekująca zaangażowania i profesjonalnego podejścia do obowiązków, ale także dająca stabilizację finansową oraz możliwość rozwoju i awansu.

– W ramach działań promujących zawód policjanta Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus spotkał się z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu Zbigniewem Kłaczkiem. Podczas rozmów zaplanowano kolejne spotkania, na których mundurowi spotkają się z osobami bezrobotnymi. Zainteresowani będą mieli możliwość dowiedzieć się jak wygląda codzienność w mundurze i czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach. Każda komórka charakteryzuje się odmienną specyfiką, zatem jest wiele ścieżek, spośród których młody policjant będzie mógł wybrać własną – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Podczas spotkania komendant wraz z dyrektorem zwrócili również uwagę na zagrożenia związane z poszukiwaniem pracy. Zanim zdecydujemy się na zarobkowy wyjazd za granicę warto sprawdzić ofertę w powiatowym urzędzie pracy. Tam doradca pomoże nam sprawdzić, czy pracodawca jest uczciwy, a miejsce do którego się wybieramy bezpieczne.
Warto również odwiedzić strony internetowe: http://eures.praca.gov.pl/ i https://ec.europa.eu/eures/public/language-selection, gdzie publikowane są zagraniczne oferty obsługiwane przez wojewódzkie urzędy pracy, w których pracodawcy zagraniczni zadeklarowali szczególne zainteresowanie rekrutacją obywateli z Polski.

Kampania informacyjna jest kierowana również do obcokrajowców, którzy w naszym powiecie są zatrudnieni w wielu zakładach pracy. Organizowane są spotkania z funkcjonariuszami Straży Granicznej dla pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem lub zatrudniających cudzoziemców. Podczas spotkań zainteresowani mają możliwość zapoznać się z obecnym stanem prawnym oraz zakresem działań kontrolnych ze strony Staży Granicznej w przypadku zatrudniania cudzoziemców. Więcej aktualności na temat spotkań znajduję się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu.