Kronika 112: złodzieje kradną nawet w pociągach! Bądź ostrożny

0

W ostatnich dniach doszło do kolejnych kradzieży. Złodzieje wykorzystują każdą okazję, by wzbogacić się naszym kosztem. Tym razem ich łupem padły m.in. myjki, telefon i dokumenty. Policja apeluje o ostrożność.


4 ZŁODZIEI – 4 MYJKI
29. grudnia 2018 r. w jednym ze sklepów w centrum miasta doszło do kradzieży. Z przyjętego zgłoszenia wynika, że czterech młodych mężczyzna miało wynieść ze sklepu 4 myjki ciśnieniowe. Wartość strat została oszacowana na 500 zł.

PRZYWŁASZCZENIE TELEFONU
30. grudnia 2018 r. do brzeskich policjantów zgłosiła się poszkodowana. Jak wynika z jej relacji, podczas zakupów w jednym z marketów w mieście pozostawiła telefon komórkowy. Nieuczciwy znalazca przywłaszczył mienie, a poszkodowana wartość straty wyceniła na 650 zł. Pamiętajmy, że przywłaszczenie cudzej rzeczy to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Bądźmy zatem uczciwi i kiedy w naszym posiadaniu znajdzie się czyjeś mienie zwróćmy je właścicielowi. Znalezione rzeczy np. portfel, dokument czy telefon możemy przynieść do najbliższej jednostki Policji bądź pozostawić w Biurze Rzeczy Znalezionych, które mieści się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzegu przy ul. Robotniczej 20.

KRADZIEŻ W POCIĄGU
2. stycznia 2019 r. do policjantów z Brzegu zgłosiła się poszkodowana. Z jej relacji wynika, że podczas podróży pociągiem z Wrocławia do Brzegu skradziono jej dokumenty. Apelujemy, aby nie tracić czujności podczas podróżowania. Dokumenty, pieniądze i cenne sprzęty (np. tablet i telefon) trzymajmy zawsze przy sobie, a kiedy wychodzimy z przedziału zabierajmy je ze sobą. Chwila naszej nieuwagi może być doskonałą okazją dla złodzieja. Kiedy będziemy ostrożni na pewno zaoszczędzimy sobie trosk związanych z utratą cennych sprzętów, pieniędzy czy straty czasu podczas wyrabiania nowych dokumentów.