Okradają sklepy jubilerskie, policja publikuje wizerunki podejrzewanych

0

Do zdarzenia doszło w Kluczborku, ale włamywacze mogą mieć związek z innymi przestępstwami o podobnym charakterze, które miały miejsce na terenie województwa opolskiego. Chodzi o włamania do sklepów jubilerskich. Policjanci postanowili opublikować wizerunki podejrzewanych.


– Sytuacje te miały miejsce w listopadzie i grudniu 2018 roku. Przestępcy po wybiciu szyby wdzierali się do środka sklepów. W ten sposób, skradli biżuterię o wartości ponad 40 000 złotych. Publikujemy zdjęcia z wizerunkiem osób, które są podejrzewane o te włamania. Do tych dwóch zdarzeń na terenie Kluczborka, jednak jak wynika z pracy śledczych, te same osoby mogą mieć związek z podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie Opolszczyzny – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Jak działali sprawcy? Na zabezpieczonym zapisie z monitoringu widać, jak jeden zamaskowany mężczyzna wybija witrynę sklepową po czym wchodzi do środka. W tym czasie, drugi z nich, stoi nieopodal na tzw. „czatach” i pilnuje. Skradzione przedmioty to wyroby ze złota, srebra oraz zegarki renomowanych marek.

– Osoby, które rozpoznają tych mężczyzn lub mają inne dodatkowe informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców kradzieży, prosimy o telefoniczny kontakt z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku pod nr tel. 77 417 03 10 bądź dyżurnym policji w Kluczborku – tel. 77 417 03 03 – informuje oficer prasowy KPP w Brzegu.