Lewin Brzeski: W altance działkowej znaleziono zwłoki mężczyzny

0

W niedzielę (20 stycznia), na terenie ogródków działkowych przy al. Wojska Polskiego w Lewinie Brzeskim natrafiono na zwłoki mężczyzny. 71-latek prawdopodobnie zamarzł, jednak śledczy nie wykluczają innych okoliczności jego śmierci. Ciało zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji.


– Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy kilka minut przed godz. 14:00. W tej sprawie są prowadzone czynności, prokuratura zabezpieczyła ciało mężczyzny. Dopiero po przeprowadzonej sekcji zwłok będziemy znali bezpośrednią przyczynę zgonu – mówi asp. sztab. Bogusław Dąbkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 71-latek był osobą bezdomną i od wielu lat zamieszkiwał w altanie na ogródkach działkowych. W takich warunkach przetrwał już wiele mroźnych miesięcy, ale tym razem mógł paść ofiarą zimy.

Policjanci apelują, aby zgłaszać służbom lokalizacje, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Tylko w styczniu bieżącego roku na terenie kraju zmarło 27 osób – z powodu wychłodzenia organizmu. To o 4 osoby więcej niż w grudniu 2018 r.