Niebezpieczny wtorek na drogach w regionie

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

Kolizja na obwodnicy Grodkowa, zerwana sieć energetyczna nad drogą krajową 94 w Skorogoszczy i dachowanie pojazdu na autostradzie A4. We wtorek (22. stycznia) brzeskie służby ratownicze miały pełne ręce roboty.


– O godzinie 10:50 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na obwodnicy Grodkowa. Dwie osoby odniosły obrażenia. Do akcji zadysponowane zostały trzy zastępy OSP z Wierzbnika i Tarnowa Grodkowskiego oraz dwa JRG z Grodkowa. Około godz. 13:20 wpłynęło do nas zgłoszenie o zerwanych i zwisających nad drogą krajową 94 przewodach elektrycznych, a niespełna pół godziny później doszło do dachowania pojazdu na 204 km autostrady A4 – mówi Piotr Skarżyński z PSP w Brzegu.

Do tej ostatniej akcji ratowniczej zadysponowano sześć zastępów strażaków. Ze zgłoszenia wynikało, że w rozbitym aucie znajdują się uwięzione osoby. Kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, a autostrada w kierunku Wrocławia (na wysokości MOP Jankowice Wielkie) pozostawała zablokowana i całkowicie nieprzejezdna przez ponad godzinę.

Dodajmy, że we wtorek (22.01) na terenie Grodkowa doszło do jeszcze jednej kolizji, przy której interweniowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.