Jeden pijany uderzył w ogrodzenie posesji, drugi został zatrzymany dzięki czujności innego kierowcy

0

Policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy postanowili wsiąść za kierownicę z promilami w organizmie. Pierwszy został zatrzymany dzięki czujności innego kierowcy, a drugi zakończył swoją podróż na ogrodzeniu prywatnej posesji. Obu zatrzymanym grozi teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.


– Do tych zdarzeń doszło w poniedziałek (28.01) wieczorem. Kilka minut po godzinie 19:00 na numer alarmowy zadzwonił zgłaszający. Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że na jednej z ulic w mieście ujął nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce szybko potwierdzili zgłoszenie. Podejrzewany to 53-letni właściciel opla. Mężczyzna był zdenerwowany i miał problem z utrzymaniem równowagi. Badanie na urządzeniu pokazało, że w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Niespełna dwie godziny później policjanci z wydziału ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który wjechał w ogrodzenie posesji i uciekł.

– Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą rozpytali świadków i sprawdzili pobliskie ulice za podejrzewanym. W tym czasie mężczyzna odpowiadający rysopisowi wrócił na miejsce zdarzenia. Jak się okazało 31-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Brzegu.

Pamiętajmy! Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. Mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi. Po spożyciu alkoholu następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę pojazdu.