Kronika 112: Złodzieje nie mają ferii

0

Mimo trwających ferii zimowych złodzieje nie odpoczywają. W ostatnim czasie ich łupem padły m.in.: telewizor, wiertarka, pieniądze, papierosy, a nawet przyczepka. Bądźmy ostrożni – złoczyńcy nie próżnują.


WŁAMANIE DO DOMU
14. stycznia policjanci z Grodkowa otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu w jednej z miejscowości w gminie Grodków. Nieznany sprawca ukradł z mieszkania telewizor, a straty jakie spowodował swoim działaniem to 2,5 tysiąca złotych.

UKRADŁ PAPIEROSY I PIENIĄDZE
17. stycznia do funkcjonariuszy z Lewina Brzeskiego zgłosił się właściciel sklepu spożywczego w jednej z miejscowości w gminie Olszanka. Łupem sprawcy padły papierosy i pieniądze. Straty zostały oszacowane na 2 000 złotych.

ZABRAŁ PRZYCZEPKĘ Z MATERIAŁAMI
21. stycznia w Lewinie Brzeskim doszło do kradzieży. Jak wynika z ustaleń łupem złodzieja padła przyczepka samochodowa wraz z materiałami budowlanymi. Straty to 1 600 złotych.

KRADZIEŻ W MARKECIE
Do tego zdarzenia doszło 22 stycznia popołudniu. Kilka minut po godzinie 17:00 dyżurny brzeskiej Policji odebrał informację o kradzieży w jednym z marketów budowlanych w mieście. Łupem sprawców miała paść wiertarka. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli dowody w tej sprawie i rozpytali świadków. Ich ustalenia szybko pozwoliły na wytypowanie mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. Śledczy sprawdzili ulice, którymi podejrzewani mogli uciekać. Już kilkanaście minut od zgłoszenia, na jednej z ulic w mieście zauważyli jednego z podejrzewanych mężczyzna. Jak się okazało ich przypuszczenia były trafne. To 31-letni mieszkaniec miasta, który miał przy sobie skradzioną wkrętarkę. Drugiego z mężczyzn – 36-letniego brzeżanina – policjanci zatrzymali jeszcze tego samego dnia. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.