Ukradli z marketu artykułu spożywcze i alkohol na kwotę blisko 3 000 złotych

0

Troje mieszkańców powiatu brzeskiego okradało jeden z marketów na przełomie stycznia i lutego. Ich łupem padały artykuły spożywcze, przemysłowe i alkohol. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta wynieśli ze sklepu towar o wartości prawie 3 tys. złotych. Podejrzani są już w rękach policji, przyznali się do trzech zarzutów kradzieży.


– Informację o tym przestępstwie policjanci z brzeskiej komendy otrzymali na początku lutego. Wówczas do funkcjonariuszy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży sklepowej. Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą zabezpieczyli monitoring i wytypowali osoby mogące mieć związek z tą kradzieżą. To troje mieszkańców powiatu brzeskiego w wieku od 18 do 32 lat. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że te same osoby mogą mieć również związek z pozostałymi dwoma kradzieżami w tym markecie – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Śledczy zatrzymali 18-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę. Dzień później do brzeskiej komendy zgłosił się trzeci z podejrzewanych – 32-letni mężczyzna. Zatrzymani usłyszeli po trzy zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.