Sześć terminów doborów do służby w Policji

0
fot. zdjęcie poglądowe / KWP Opole

Blisko 4,5 tys. nowych policjantów może zostać zatrudnionych w 2019 roku. To minimalna ilość planowanych zatrudnień określona przez Komendanta Głównego Policji. Przyjęcia do służby odbędą się w sześciu terminach: 7 marca, 21 maja, 16 lipca, 12 września, 7 listopada i 30 grudnia.


Przygoda z pracą w Policji rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich. Kiedy kandydat spełnia wszystkie kryteria zostaje przyjęty w szeregi formacji i ślubuje: „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Wtedy adept jest gotowy, by rozpocząć półroczny kurs w szkole policyjnej.

– Zawód policjant to praca ciekawa, ale i wymagająca poświęceń. To również praca, dzięki której można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności daje dużo satysfakcji – tłumaczy mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Zainteresowani służbą w Policji niezbędne informacje i wzory dokumentów znajdą na stronie internetowej KWP Opole: http://www.opolska.policja.gov.pl/op/praca/dobor-do-sluzby-w-polic/4584,REKRUTACJA-DO-SLUZBY-W-POLICJI.html

Dokumenty należy składać w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu (przy ul. Powolnego 3, pokój 05), w każdy poniedziałek od godz. 10.00 – 17.00, wtorek i czwartek w godz. 9.00 – 14.00. W celu uzyskania szczegółowych informacji można również kontaktować się telefonicznie pod numery: 77 422-21-50, 77 422-21-51 lub 77 422-21-58.

– Zapraszamy także do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. W Zespole ds. Kadr i Szkolenia (pok. 332) chętni dowiedzą się bezpośrednio, jak wygląda procedura wstąpienia w szeregi Policji. Tutaj istnieje również możliwość złożenia kompletu dokumentacji – podsumowuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.