Dwie osoby zginęły w wypadku na DK 94 pod Strzelnikami

0
fot. Maciej Stępień / Radio Opole

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś (13.02) na drodze krajowej 94, na wysokości Strzelnik. Auto osobowe zderzyło się z ciężarówką na łuki drogi. Śmierć poniosły dwie osoby, w pojeździe znajdowało się jeszcze dziecko, które jak wynika ze wstępnych ustaleń nie odniosło poważnych obrażeń.


– Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy około godz. 12:30. Z niewyjaśnionych na razie przyczyn doszło do zderzenia auta osobowego z ciężarowym. Niestety, dwie osoby zginęły. Na miejscu prowadzone są czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratora – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Do akcji zadysponowane zostały zastępy strażaków z Brzegu, Lewina Brzeskiego, Skorogoszczy, Łosiowa i Bąkowa. Na miejscu pracowały również trzy zespoły ratownictwa medycznego. Niestety, po godzinnej resuscytacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny i kobiety – informuje st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy PSP w Brzegu.

Jak wynika z naszych ustaleń, w pojeździe znajdowało się jeszcze dziecko. Mały pasażer nie odniósł poważnych obrażeń, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Droga krajowa 94 w miejscu wypadku jest zamknięta. Policja wyznaczyła objazdy przez Strzelniki.

fot. Maciej Stępień / Radio Opole / Pomoc Drogowa Krynda Brzeg