Kronika 112: Zuchwałe kradzieże

0

W minionym czasie złodzieje dokonali kolejnych kradzieży. Ich łupem padły m.in. dokumenty, pieniądze, koła i opony, a także elektronarzędzia. Policja apeluje o dobre zabezpieczenie swojego mienia i ostrożność.


SKRADŁ RADIO I DOKUMENTY
4. lutego do policjantów z brzeskiej komendy zgłosił się poszkodowany. Jak wynika z jego relacji złodziej w nocy włamał się do jego audi, z którego skradł radio wraz z dokumentami. Straty zgłaszającego to 200 zł. Przypominamy, aby nie pozostawiać w swoich samochodach dokumentów ani pieniędzy. W tym przypadku mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie brzeskim poniósł niewielkie straty finansowe. Jednak utracił w ten sposób prawo jazdy i kartę bankomatową, a to wiąże się z poświęceniem czasu na wyrobienie nowych dokumentów. Utrata karty wiąże się również z ryzykiem utraty pieniędzy z konta – wówczas kiedy mamy możliwość płatności zbliżeniowych do 50 zł – co nie wymaga podania numeru PIN. Warto o tych konsekwencjach pamiętać zanim portfel z dokumentami pozostawimy w samochodzie.

WYNIÓSŁ PIENIĄDZE Z BIURA
7. lutego do policjantów w Lewinie Brzeskim zgłosił się właściciel jednej z miejscowych firm usługowych. Jak wynika z relacji poszkodowanego złodziej wykorzystując nieobecność pracownika włamał się do biura skąd skradł pieniądze. Straty to 4 500 złotych.

KRADZIEŻ ELEKTRONARZĘDZI I… KÓŁ
10. lutego do policjantów w Lewinie Brzeskim zgłosił się poszkodowany. Z jego zeznań wynika, że złodziej wszedł do niezabezpieczonej piwnicy, a z niej ukradł elektronarzędzia, komplet kół i opony. Straty zostały wycenione na 2 500 złotych. Pamiętajmy, że dobre zabezpieczenie naszego mienia zawsze jest przeszkodą dla złodzieja. Dlatego warto zainwestować w solidne zamki i kłódki w drzwiach pomieszczeń gospodarczych. Dobrą metodą zniechęcenia złodzieja jest również oświetlenie takiego pomieszczenia. To powoduje, że osoba chcąca się włamać traci swoją anonimowość i szybciej może zostać zidentyfikowana.