Dzielnicowi uratowali 42-letnią kobietę. Dwukrotnie przywracali jej funkcje życiowe

0

Podczas pełnienia służby na terenie gminy Skarbimierz, asp. Michał Kleszcz i mł. asp. Grzegorz Galar zauważyli osobę, która udzielała pomocy kobiecie znajdującej się w pojeździe. 42-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego straciła przytomność, nie oddychała, a jej tętno było niewyczuwalne. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji i dwukrotnie przywracali poszkodowanej funkcje życiowe.


– Funkcjonariusze zauważyli w pojeździe nieprzytomną kobietę, która nie oddychała. Dzielnicowi powiadomili służby ratownicze i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po kilku minutach przywrócili jej funkcje życiowe. Poszkodowaną okryli kocem i do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego monitorowali 42-latkę. W tym czasie serce kobiety zatrzymało się drugi raz, więc konieczny był kolejny cykl resuscytacji. Druga akcja reanimacyjna również zakończyła się powodzeniem – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjanci przekazali kobietę zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował ją do szpitala, a tam trafiła pod opiekę lekarzy.

Dodajmy, że to nie pierwsza taka akcja policjantów z brzeskiej komendy. Na początku kwietnia ubiegłego roku dwóch policjantów z Brzegu uratowało starszego mężczyznę, który przewrócił się na chodniku i stracił przytomność. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej resuscytacji mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i trafił pod opiekę medyków.