Kronika 112: Kradną co się da – nawet rodziny pszczół i ule

0
fot. archiwum

W minionym czasie złodzieje znowu dali o sobie znać. Do funkcjonariuszy Policji zgłosiły się kolejne poszkodowane osoby, które straciły swoje mienie. Oprócz tego, niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym”, a nawet „potrójnym” gazie.


SKRADŁ ULE I RODZINY PSZCZELE
23. lutego policjanci z Lewina Brzeskiego przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży w jednej z miejscowości w gminie. Z policyjnych ustaleń wynika, że złodziej skradł z pasieki 6 uli wraz z rodzinami pszczelimi. Wartość strat właściciel oszacował na blisko 4 tysiące złotych.

KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW
28. lutego policjanci w Grodkowie zatrzymali do kontroli mazdę. Kierujący podczas rozmowy z policjantami był podenerwowany, a zachowanie wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Badanie na narkotesterze potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. 22-latek wsiadł za kierownicę pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo okazało się, że posiadał przy sobie porcję marihuany i ekstazy. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty – kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

KRADZIEŻ WIERTARKI
2. marca policjanci z Grodkowa przyjęli zawiadomienie o kradzieży. Z relacji poszkodowanego wynika, że z otwartej piwnicy złodziej skradł wiertarkę. Straty oszacowano na 600 złotych.

KIEROWCY NA „PODWÓJNYM GAZIE”
W minionym tygodniu policjanci z Brzegu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. 28. lutego kilka minut przed godziną 20:00 policjanci z brzeskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji na jednej z ulic w mieście. Jak się okazało kierująca audi nie zachowała ostrożności podczas cofania i uderzyła w nissana. Badanie na urządzeniu pokazało, że to nie jedyne przewinienie kierującej. Kobieta w organizmie miała 2 promile alkoholu.