Brzeg: Trzech mężczyzn wpadło w trakcie transakcji narkotykowej

0
fot. KPP w Brzegu

Policjanci z Brzegu zatrzymali trzech mieszkańców miasta podejrzewanych o przestępczość narkotykową. 24. i 26-latek wpadli w ręce funkcjonariuszy przypadkowo, a w zasadzie na gorącym uczynku, bo podczas zakupu narkotyków od 36-letniego mężczyzny. Mundurowi ujawnili i zabezpieczyli w jego mieszkaniu łącznie 170 gramów różnego rodzaju narkotyków.


– Kilka dni temu policjanci postanowili sprawdzić swoje ustalenia, z których wynikało, że 36-letni mieszkaniec miasta może posiadać narkotyki. Kiedy zapukali do drzwi podejrzewanego, w mieszkaniu zastali również dwóch innych mężczyzn. Jak się okazało, chwilę wcześniej doszło tam do transakcji narkotykowej. Przy 24. i 26-latku śledczy ujawnili po porcji zielonego suszu. Mężczyźni ukryli narkotyki w pudełkach z papierosami. Przeszukanie mieszkania natomiast potwierdziło, że 36-latek również posiada zakazane substancje – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

W jego pokoju śledczy znaleźli kilkadziesiąt strunowych woreczków z białą substancją i zielonym suszem. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli blisko 60 gramów marihuany i 110 gramów amfetaminy. Ujawnili też wagę elektroniczną, telefon i blisko 1 500 zł.

– Dwóch młodszych mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, do których się przyznali. Grozi im kara do 3 lat więzienia. Natomiast straszy z mężczyzn oprócz posiadania znacznej ilości narkotyków, odpowie również za ich udzielanie. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia – tłumaczy oficer prasowy KPP w Brzegu.